Sok to nie zawsze zdrowie

Spacerując po sklepie spożywczym, pewnie często sięgasz po sok. Kupujesz go z uśmiechem, satysfakcją, bo myślisz, że ten przysmak to samo zdrowie, bogactwo witamin. Tymczasem w naszym koszyku często ląduje więcej chemicznych dodatków niż wartościowych owoców.
Wybierając soki, musisz być bardzo ostrożna. Wielu producentów na opakowaniu umieszcza napis „sok”. Do wyboru produktu kuszą nas też obrazki skąpanych w słońcu, dojrzałych owoców nadrukowane na etykietę. Kiedy jednak wczytamy się w skład tego specyfiku, może się okazać, że zawartość owoców nie przekracza w nim nawet 50%! Za to znajdziemy w nim wiele cukru czy słodzików (np. syropu glukozowo- fruktozowego) i innych sztucznych dodatków, konserwantów, barwników. Ilość witamin i minerałów jest znikoma, ale chemicznych, szkodliwych dla naszego zdrowia substancji już o wiele większa.
Czytaj więc dokładnie etykiety. Wybieraj prawdziwe soki stworzone wyłącznie z owoców i to bez dodatku cukru. Więcej zdrowia i smaku zapewnione! Nie daj się oszukać!

Podobne publikacje