Zdrowe przekąski mogą pomóc

Wiele mówi się o podjadaniu między posiłkami, że to niezdrowe i trzeba tego unikać jak ognia, ale przecież nie zawsze mamy czas na pełny posiłek, praca, nauka, jakieś ważne zadanie i co wtedy, po co sięgać? Najczęściej wybieramy drożdżówki, bo są tanie i wygodne, czasem hot dogi lub inne fast foody, w domu, gdy siedzimy przed komputerem lub telewizorem podjadamy paluszki, chipsy, czy czekoladę, a przecież wszystko to jest bardzo kaloryczne.
Jeśli zależy nam na naszym zdrowiu i zgrabnej sylwetce, postawmy na zdrowe przekąski, a najlepiej jedzmy posiłki w takich porach, żebyśmy nie odczuwali potrzeby podjadania, ale oczywiście nie zawsze jest to możliwe.
Jeśli nadejdzie nas ochota na coś słodkiego sięgnijmy po owoce, które tez mają cukier, ale przy okazji sporo wody i witaminy, które są dla nas bardzo cennym składnikiem. Zamiast chipsów wybierzmy suszone owoce lub orzechy, dobrze sprawdzą się też wafle ryżowe, czy chrupki kukurydziane. Pamiętajmy jednak, ze nadmierna ilość nawet najzdrowszych przekąsek tez nie jest dla nas najlepsza.

Podobne publikacje