Jak wygląda twoje zdrowie

Nasze zdrowie powinno stanowić bardzo ważną kwestię, bo nie jest tak, że mamy organizm z żelaza, chorujemy, mamy pewne problemy zdrowotne, zdarza się nam coś złamać, uszkodzić.
Chociaż wiele mówi się o leczeniu, badaniach, wizytach u lekarza, o tym, że mammografia może uratować życie, podobnie, jak badania prostaty, większość z nas traktuje wizyty u lekarza, jako karę. Nie lubimy się leczyć, a tą niechęć zwykle tłumaczymy faktem, że trzeba stać w długich kolejkach do lekarza.
Każdy, powinien raz w roku udać się na kompleksowe badania, ale oczywiście nie robimy tego, bo jaki to ma cel, skoro nie mamy żadnych objawów. Po co się leczyć, skoro nie chorujemy, ale każdy specjalista będzie na każdym kroku powtarzał, że dużo lepiej jest zapobiegać, niż leczyć choroby. O ile bylibyśmy szczęśliwsi, gdyby nasi bliscy częściej chodzi na badania i nie musieli walczyć z trudnymi chorobami.
W Polsce mentalność wciąż się nie zmienia, ale może kiedyś, za wzorem ludzi z zachodu zaczniemy częściej się badać, a odsetek osób chorujących na raka z maleje, a przynajmniej zmniejszy się liczb osób, które z tego powodu umierają, bo kogoś lekarze zdążą wyleczyć.

Podobne publikacje