Alkohol szkodzi zdrowiu i sylwetce

Każdy kto chce schudnąć musi liczyć się z koniecznością rezygnacji z wielu pokus. Jedną z nich jest bez wątpienia alkohol, którym zakrapiane jest wiele imprez i wydarzeń towarzyskich.
Jeśli chcemy zachować zdrowie i piękną sylwetkę lepiej zrezygnować z piw, czy drinków. Przysporzą nam one wyłącznie pustych kalorii. Na dodatek podczas picia alkoholu wzmaga się apetyt i chęć na niezdrowe i kaloryczne przekąski. Dużą pułapką są drinki. Połączenie alkoholu ze słodkimi napojami z pewnością nie wpływanie korzystnie na wagę. Alkoholowe imprezy nie są też dobrym rozwiązaniem dla osób, które uprawiają sport. Podczas ćwiczeń tracimy wraz z potem wiele składników, które alkohol jeszcze bardziej wypłukuje z organizmu. Ponadto nie sprzyja on powrotowi do ćwiczeń i osłabia organizm.
Jeśli chcemy być piękni i zdrowi lepiej zrezygnować z alkoholu. Zakrapiane imprezy sprzyjają przyjęciu większej ilości kalorii. Jeśli z nich zrezygnujemy nie tylko zachowamy piękną sylwetkę, ale także świeży i trzeźwy umysł.

Podobne publikacje