Zdrowe przekąski w ciągu dnia

Jedzenie jest ważnym elementem naszej codzienności, jemy po to, żeby żyć i raczej nie spotkamy człowieka, który nic nie. Sami nie zawsze odżywiamy się zbyt racjonalnie, jak każdy popełniamy pewne błędy żywieniowe, ale często staramy się jednak wrócić do tych zdrowych nawyków, dzięki którym zachowujemy zdrowie przez długie lata.
Podstawą zdrowego stylu życia jest jedzenie regularnych posiłków. Specjaliści zalecają 5 posiłków dziennie, wiadomo jednak, że nasz tryb życia bywa różny i nie zawsze mamy na to czas i możliwości. Dlatego też przekąski stają się naszym codziennym kompanem. Niestety nie zawsze wybieramy ej racjonalnie. Niestety bardzo często popełniamy karygodne błędy, które potem wpływają na nasze zdrowie i sylwetkę.
Zamiast chipsów, batoników, drożdżówek, szybkich hot dogów na stacji paliw, czy tym podobnych śmieciowych przekąsek wybierzmy zdrowsze rzeczy, jak na przykład orzechy, świeże lub suszone owoce, warzywa. Zawsze, przed wyjściem do pracy przygotujmy sobie coś do jedzenia, to ograniczy ilość spożywanego przez nas jedzenia ze sklepu, czy restauracji typu fast food.

Podobne publikacje