Zdrowe odżywianie jest ważne

Zdrowe odżywianie to pojęcie bardzo ogólne, ale coraz częściej pojawia się w naszym życiu. Głównym powodem takiego stanu rzeczy jest fakt, że otyłość dotyczy coraz większej grupy ludzi na całym świecie, a w Polsce sytuacja ta z roku na rok wygląda coraz gorzej.
Można byłoby uznać, że winowajcą jest Polska kuchnia, ale w rzeczywistości prawda jest nieco inna. Owszem ciągłe jedzenie smażonych potraw może wpływać na naszą sylwetkę, ale coraz częściej dietę uzupełniamy o napoje gazowane. Zamiast wody do posiłku pijemy napoje z dużą ilością cukru, co potem kończy się problemami z wagą.
Wprowadzając zasady zdrowego żywienia nie możemy całkowicie odciąć się od tego, co jedliśmy normalnie, chodzi oto, abyśmy jedli z głowa, smacznie i zdrowo. W żaden sposób nie możemy łączyć diety z samą sałatą i produktami, które nie mają smaku, bo to na pewno nas szybko zniechęci do zmiany stylu życia na zdrowszy. Szukajmy też wsparcia u rodziny i przyjaciół. Nie jest łatwo zmienić styl odżywiania, gdy inni pozostają przy starym.

Podobne publikacje