Unikając używek dbasz o zdrowie

Używki są nasza zmorą, niestety większość z nas szybko uzależnia się od pewnych rzeczy, substancji. Trudno jest z tym walczyć, jeśli nie ma się odpowiedniej motywacji do działania. Wiadomo, że inaczej traktujemy papierosy, a inaczej kawę, ale obie te rzeczy mogą zrujnować nasze zdrowie.
Papierosy zawierają substancje smoliste, które sieją zniszczenie w naszym organizmie, a przede wszystkim w płucach. Oczywiście wiele osób zaczęło ostatnio palić e-papierosa zakładając, że to zdrowsze rozwiązanie, ale wciąż lekarze podkreślają, że nie ma nic lepszego, niż życie bez palenia.
Kawę odbieramy inaczej, ale na dłuższa metę też może być dla nas szczególnie niebezpieczna. Przede wszystkim warto zauważyć, że kawa zawiera kofeinę, która przyspiesza pracę serca i wpływa tym samym na ciśnienie. Jeśli pijemy jej zbyt dużo, narażamy się na spore problemy ze zdrowiem. Podobnie jest z herbatą. Jej nadmierne spożycie też nie jest wskazane. Wiele osób uzależnia się też od cukru, czyli wszelkich cukierków i ciasteczek

Podobne publikacje