Chrup na zdrowie!

Krąży mit, że orzechy, pestki są tuczące. To błąd! Tego typu produkty rzeczywiście są kaloryczne (nawet kilkaset kalorii w 100 gramach), ale mają one niezastąpione wartości odżywcze. To prawdziwe bogactwo witamin i minerałów. Przykładowo – orzeszki ziemne to prawdziwa bomba niacyny. Przysmak ten pokrywa 85% dziennego zapotrzebowania na witaminę B3 u dorosłych i aż 100% u dzieci do szóstego roku życia. To także wartościowe źródło białka, dlatego orzeszki ziemne bardzo chętnie chrupią kulturyści i pasjonaci fitnessu.
Znane i lubiane orzechy włoskie, to samo zdrowie! Chronią one układ krążenia, zwalczają nadpotliwość, a nawet mają wpływ na leczenie żylaków i hemoroidów. Zmniejszają też ryzyko wystąpienia raka. Tylko chrupać bez żadnych wyrzutów sumienia!
Jeśli dbasz o linię, także nie powinnaś rezygnować ze spożywania orzeszków. Nasycą cię, więc nie sięgniesz po inne niezdrowe przekąski. Dostarczysz także sobie niezbędnych składników mineralnych, które mogłaś stracić, gubiąc kilogramy. Nie rezygnuj więc z tej przyjemności.

Podobne publikacje