Zdrowy styl życia ważny od najmłodszych lat

Badania pokazują, że w rzeczywistości nawyki, które wprowadzamy u dziecka już od najmłodszych lat pozostają z nim na całe życie. Warto, więc uczyć dzieci nie tylko regularnego odrabiania lekcji, zmieniania bielizny, mycia rąk przed jedzeniem, mycia zębów, czy ścielania łóżka, ale również, a może nawet przede wszystkim zdrowych zasad żywienia i trybu życia.
Jak pokazują badania dzieci, które do 4 roku życia nie jadły słodkich rzeczy w dorosłości nie odczuwają potrzeby spożywania takiej ilości cukru, jak osoby, które słodycze znają od dziecka. Oczywiście dla wielu rodziców to niewyobrażalne, żeby odebrać dziecku słodkości, ale przecież z powodzeniem można zastąpić je owocami, co na pewno dobrze wpłynie na rozwój dziecka.
Regularne posiłki są ważne w naszej diecie, ale niestety często nasz tryb życia jest tak przepełniony różnymi zadaniami, że zwyczajnie nie mamy czasu na regularne posiłku. Już od dziecka warto wpajać maluchom, że jedzenie jest ważne i trzeba do niego podjeść z należyta uwagą, a regularne posiłku są drogą do sukcesu.

Podobne publikacje